Rozlúčka s dostihovou sezónou

Rozlúčka s dostihovou sezónou

Poslednou októbrovou nedeľou sa ukončí aj dostihová sezóna 2023. Na programe je šesť rovinových zápolení, prútené prekážky aj steeplechase. K tomu záverečné kolo Slovenskej Pony ligy 2023, Starohájsky beh radosti na dostihovej dráhe pre deti aj dospelých a rozlúčkový guláš zadarmo!

Hlavným zápolením turfovej derniéry je 12. Veľká októbrová cena (rovina I. kat., 2000 m, 5800 € plus prémie) s deviatkou kvalitných účastníkov. So svojou bohatou a mimoriadne úspešnou kariérou sa v týchto dostihoch rozlúči 11-ročný reprezentant stajne Lokotrans IDEAL APPROACH, ktorý sa v Bratislave predstaví po 28-krát. Bude mať však mimoriadne zdatných súperov, najmä v podobe zverencov Jaroslava Línka – klasickej víťazky FREE FOLIE (stajňa Strnisko) a jednotkových premiantov QUESSIGNY (Meridian SK) a BLUE BAY (Stajňa Caruso). Svojich priaznivcov si istotne nájde aj strieborný zo St. Leger ROYAL CATATUMBO (Vimar), ale aj zvyšní účastníci tohto nabitého zápolenia.

Nemenej zaujímavé budú aj zápolenia druhej kategórie: Memoriál Augustína Rišku (II. kat., 1600 m, 4000 € plus prémie) s kvalitnou zostavou míliarov a Memoriál MVDr. Pavla Šarišského (II. kat., 1800 m, 4000 € plus prémie) s nádejnými dvojročiakmi. V steeplechase Cene Hanačky (3800 m, 2400 €) sa zasa proti sebe postavia víťazka Veľkej topoľčianskej MEGHAN a Veľkej starohájskej FORT RYAN.

Na štartových listinách osmičky dostihov je spolu 66 koní. Okrem plnokrvníkov však uvidia diváci na dráhe opäť aj deti v sedlách poníkov, v rámci záverečného kola Slovenskej Pony ligy 2023. Po odbehnutí posledných dostihov sa dráha otvorí aj pre bežcov, ktorí si budú môcť vyskúšať Starohájsku tisícku určenú najmä pre dospelých a Starohájsku štvrtku pre deti.

Od 13:00 hod. sa bude podávať zdarma tradičný rozlúčkový guláš!

Štart prvých dostihov je už o 12:00 hod. nového, zimného času!!!