Termíny dostihov 2024

Termíny dostihov 2024

V sezóne 2024 sa môžu priaznivci dostihov na Slovensku tešiť na 19 dostihových dní na štyroch závodiskách. Starohájsky hipodróm privíta 15 mítingov, dva razy si prídu na svoje fanúšikovia turfu v Topoľčiankach a na programe sú aj dostihové podujatia v Šuranoch a v Senici.

Štart sezóny, v ktorej si Závodisko ako zastrešujúca autorita slovenského turfu pripomenie 50. výročie svojho založenia, je naplánovaný na sobotu 6. apríla. Tradičnými vrcholmi v petržalskom Starom háji budú opäť mítingy Turf-gala prvú júnovú nedeľu (2. 6.) a najprestížnejšia skúška klasického ročníka – Slovenské derby (14. júla). Seriál klasických dostihov sa rozbehne 5. mája Veľkou jarnou cenou a Jarnou cenou kobýl, po júlovom derby čakajú na trojročiakov ešte dva významné septembrové testy Slovenské Oaks (8. 9.) a Slovenský St. Leger (22. 9.).

Z mimobratislavských dostihových dráh sa ako prvé k slovu dostanú Šurany (28. apríla). Premiéra v Topoľčiankach je naplánovaná na sobotu 8. júna, druhý míting na dráhe Národného žrebčína sa vracia na júlový termín (21. 7.). Koniec augusta je časom dožiniek a na Záhorí sa neodmysliteľne spája s dostihovým dňom v Senici – Čáčove.