V derby plné boxy, poznáme štartovú listinu

V derby plné boxy, poznáme štartovú listinu

Dnes o 12:00 hod. sa uzatvorila štartová listina 31. Slovenského derby spoločnosti MPL, ktoré sa na starohájskom hipodróme uskutoční v nedeľu 16. júla. Okrem vrcholu sezóny pre trojročné kone je na programe aj ďalších sedem dostihov. Kvalitou upútajú najmä zápolenia prvej kategórie: 30. Zlatý pohár spoločnosti MPL, 30. Cena Pat´s Music spoločnosti ROCKWOOL a 40. Bratislavská míľa spoločnosti MAPEI SK.

O štart v 31. ročníku slovenskej „modrej stuhy“ bol mimoriadny záujem, prevyšujúci kapacitu štrnástich štartovacích boxov. Postupovou matematikou zamiešali aj nedávne transfery medzi českými a slovenskými stajňami a napokon na štartovej listine vidíme remízu 7:7 medzi plnokrvnými účastníkmi registrovanými v Česku a na Slovensku. Nevďačná pozícia náhradníka pod čiarou pripadla PAOLO CINELLOVI zo stajne Kovometal, realizačné tímy YUKATANA a MARY BEE zvolili napokon náhradné alternatívy štartov v iných dostihoch derby-popoludnia.

V 31. Slovenskom derby spoločnosti MPL (rovina Gd-3, 2400 m, 38 000 € plus prémie) sa po prvý raz stretnú víťazi jarných klasík z Bratislavy (MANATAN) a Prahy (JARDIN MICHELET), víťazi derby-predskúšok Starohájskeho kritéria (GOLDIS) a Velkej červnovej ceny (CHARPENTIER), no papierovým favoritom bude zrejme strieborný z Českého derby YOU JUST ROCK. Zverenec Václava Luku si z predchádzajúcich francúzskych vystúpení priviezol solídny „valeur“ 37 kg a v sedle bude mať hviezdneho Václava Janáčka.

Na slávnostnom vyžrebovaní štartových čísel, ktorého sa s gráciou a eleganciou zhostila moderátorka športového spravodajstva RTVS Marianna Ďurianová, pripadli slovenským zástupcom štartové čísla 1 (MANATAN), 5 (MYTHICAL THOR), 6 (DUPLIKAT), 8 (MAGDALENN), 10 (GOLDIS), 11 (MARANELLO ROSSO a 12 (ABELLA). 

Aj ďalšie jednotkové dostihy sľubujú skvelý športový zážitok. V 40. Bratislavskej míli spoločnosti MAPEI SK (I. kat., 1600 m, 7500 € plus prémie) sa „mladé pušky“ WELSHTINO (stajňaStrnisko), ROYAL CATATUMBO (Vimar) a DEVIL IN PINK (Lokotrans) postavia proti starým „mazákom“ ako QUESSIGNY (Meridian SK), CAUCASIAN (The Sons of Sharpour) či IDEAL APPROACH (Lokotrans). Minuloročné víťazstvo bude obhajovať LADY MAZIE (Štangel Racing).

Aj v 30. Cene Pat´s Music spoločnosti ROCKWOOL (I. kat., 2000 m, 7500 € plus prémie) sa stretnú príslušníčky klasického ročníka so staršími súperkami. Proti sebe sa o. i. postavia „železná lady“ ZARIYANNKA (LOKOTRANS Slovakia CZ) a víťazka Ceny Arvy na Turf-gala FREE FOLIE (Strnisko).

Starším vytrvalcom vyhradený 30. Zlatý pohár spoločnosti MPL (I. kat., 2600 m, 7500 € plus prémie) opäť zvedie dokopy účastníkov Veľkej ceny Slovenska: nechýba vlaňajší derby-premiant GASPARINI (TIPPLER Group s.r.o.), objav tejto sezóny ORRY (Meridian SK), spoľahlivé kobyly STRATOSFERIC (MPL Racing), PALMERA (Kovometal) a MEDELIN (Bormann), či českí klasickí víťazi VIGNETTA (Cardboard) a RAMMSIO (Stáj Cikáda).