Piaty dostihový deň – roviny, klusáky, poníky

Piaty dostihový deň – roviny, klusáky, poníky

Dostihový deň s poradovým číslom päť v sezóne 2023 je predzvesťou blížiaceho sa Turf-gala a odkazuje na to aj názov hlavných dostihov. 33. Prípravná cena Agroservis je prípravou pred jedným z jeho vrcholov, Cenou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Zatiaľ čo na minulom mítingu boli v akcii míliari a vytrvalci, tento raz sa k slovu dostanú šprintéri. Spolu je na programe až deviatka zápolení, okrem ôsmich cvalových rovinových aj jedno klusácke, ktorým si pripomenieme pamiatku vynikajúceho vodiča a trénera Ondreja Nagya. Po druhý raz v tejto sezóne sa predstavia aj deti na poníkoch v rámci Slovenskej Pony ligy 2023.

Vlani si to v súboji o víťazstvo v Prípravnej cene Agroservis (II. kat., 1200 m, 3+, 5000 €) rozdali „veteráni“ BEAU MASSAGOT a GENTLEMAN JACK, ktorí sú na štartovej listine aj tento raz. Pribudli im však noví súperi a zaujímavé bude sledovať prvé ostré meranie síl trojročiakov so staršími harcovníkmi. Klasický ročník na štarte zastupuje dvojica zverencov Mariána Štangela WELSHTINO (stajňa Strnisko) a WILD WATER (Lokotrans Slovakia) a hosť z Českej republiky s kvalitnými francúzskymi formami CAPITANO (Lokotrans). Víťazstvo v dostihoch II. kategórie má v tejto sezóne na svojom konte aj MAXIMUM RISK (Kovotvar) a spoľahlivou šprintérkou je aj tretia Štangelova zverenkyňa na štarte SANDY ROSE (Mishel Style).

Zaujímavo obsadené je aj druhé dvojkové zápolenie dňa, Memoriál Harryho Petrlíka st. (II. kat., 2000 m, 4+, 4000 €). S najvyšším hendikepom nastupujú kobyly EYES ON YOU (stajňa Palček) a SHAMAL EMMI (Kovometal), nechýba ani víťaz týchto dostihov z minulej sezóny ORPHEUS (DS Dolní Moravice).

Spolu sa v sobotu 20. mája predstaví na starohájskej dráhe 76 plnokrvníkov, päť klusákov a pätnásť poníkov s deťmi v rámci druhého kola Slovenskej Pony ligy 2023. Okrem diania na dráhe je opäť pripravený aj pestrý sprievodný program. Na pódiu vystúpia žiaci ZUŠ Jána Albrechta, deti sa budú môcť povoziť na koníkoch aj na štýlovom retro-kolotoči.