Hlavné body v Topoľčiankach pre Mustelu a Mobilization

Hlavné body v Topoľčiankach pre Mustelu a Mobilization

foto: Mária Horníková, Ján Valtýni

Prvý tohtoročný míting v Topoľčiankach sa uskutočnil po dlhodobom období dažďov, ktoré sa prejavili na dostihovej dráhe. Našťastie, všetko sa zaobišlo bez vážnych pádov a úrazov a diváci videli pekné dostihy. Úspechy na rovinách opäť zbierali Jaroslav Línek, Marián Štangel, džokej Ján Havlík a stajňa KT OBAL. Hlavnú steeplechase dňa vyhral MOBILIZATION z českej stajne EŽ Praha.

V Cene Národný žrebčín Topoľčianky štátny podnik (steeplechase na 3500 m) sa do cieľa dostali napokon dva kone. Dostihy odvodila MEGHAN zo stajne Lokotrans Slovakia pod džokejom Martinom Cagáňom, postupne bol zadržaný MAKTUM a sedlo ILE DE FRANCE opustila Dominika Baranová. Na Meghan sa pred cieľovou rovinou dotiahol MOBILIZATION s Adamom Čmielom a po záverečnom skoku až do cieľa sa kobyle vzdialil na 20 dĺžok.

Hendikep agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik (II. kat., 1780 m) sa stal záležitosťou trénera Jaroslava Línka, keď dve jeho zverenkyne obsadili prvé dve priečky. Tento rok veľmi efektívna MUSTELA zo stajne Dermek Racing pod džokejom Jánom Havlíkom triumfovala pred EYES ON YOU, v sedle so samotným trénerom Jaroslavom Línkom.

Ján Havlík pridal aj druhé víťazstvo, v záverečných dostihoch dňa, v Cene Vinárske závody Topoľčianky, s.r.o. (V. kat., 1780 m) spôsobom štart-cieľ so zverencom Zuzany Kubovičovej DANCING BLOOD zo stajne KT OBAL. Rovnaká stajňa sa tešila aj v úvode popoludnia, v Cene Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik OZ Tribeč (IV. kat., 1600 m) zásluhou HARRIET, ktorú odjazdil tréner Jaroslav Línek. Jeden triumf si z Topoľčianok odváža do Bratislavy tréner Marián Štangel. V Hendikepe IZPI (III. kat., 2200 m) víťazstvo dosiahla SARAH LADY, ktorú odjazdila Petra Zedková a zaknihovala tretie tohtoročné víťazstvo na Slovensku. Zabodoval aj domáci tréner Samuel Sokol, a to hneď v prvých dostihoch dňa. Cenu Ravena s.r.o. (V. kat., 1250 m) pri svojom druhom životnom štarte na víťazstvo premenil odchovanec Pavla Vigaša CANSAS KING pod Ferdinandom Kránerom. Druhé prekážkové dostihy popoludnia Cena DVT s.r.o. (prútené prekážky na 3400 m) sa stal jednoznačnou záležitosťou zverenca Jaroslava Brečku LOTOS zo stajne Kovotvar, ktorého odjazdila Dominika Baranová.

photocredit:   Anton Martinec