Dostihová sezóna sa prehupla do druhej polovice

Dostihová sezóna sa prehupla do druhej polovice

V nedeľu 30. júla sa v Starom háji uskutoční jedenásty dostihový deň sezóny 2023. Na programe je osem zápolení – roviny, prútené prekážky aj steeplechase. Okrem dostihov je pripravený aj sprievodný program pre deti – retro konský kolotoč, skákacie hrady a vozenie na koníkoch.

Hlavnými dostihmi nedeľného popoludnia je Memoriál Jiřího Nováka (rovina II. kat., 1800 m, 4000 € plus prémie). Stretne sa v ňom desiatka plnokrvníkov s hmotnosťami od 52 do 63 kilogramov. Hendikepová propozícia vytvára vyrovnané šance na víťazstvo pre viacerých účastníkov. Všetky kone dôverne poznajú bratislavský ovál a s výnimkou trojročnej Paris of Tai Chi majú na svojom konte viacero víťazstiev.

Divácky atraktívna steeplechase Cena Verikála (4100 m, 2600 € plus prémie) má na štarte deväť koní. Najstarší účastník, 11-ročný MAHONY v minulosti vyhral Cenu Labe a dva razy štartoval vo Velkej pardubickej. Medzi favoritov bude istotne patriť domáci FORT RYAN, dvojnásobný najlepší stípliar na Slovensku zo stajne MPL Racing.

Štart prvých dostihov je tradične o 14:00 hod.