Aktuality

Opasan, Gasparini, Rex of Thunder, Stratosferic, Arcturus, Cape Crown, Lady Iwona a ďalšie skvelé mená vidíme na prihláškach do Veľkej ceny Slovenska, ktorá je tradičným vrcholom medzinárodného mítingu Turf-gala. Ten tohtoročný sa uskutoční v nedeľu 4. júna a do dnešnej uzávierky piatich hlavných zápolení mítingu prišlo spolu 91 prihlášok.

Dnešná uzávierka prvých prihlášok do seriálu klasických dostihov na Slovensku v sezóne 2023 vyznieva mimoriadne optimisticky. Do piatich najvýznamnejších testov trojročných plnokrvníkov (Veľká Jarná cena, Jarná ceny kobýl, Slovenské derby, Slovenské Oaks a Slovenský St. Leger) prihlásili realizačné tímy zo šiestich krajín dovedna 163 koní, čo je o 51 prihlášok viac ako v minulom roku (+ 45,5 %).

Termínová listina dostihov na Slovensku v roku 2023 už má takmer definitívnu podobu. Na dostihových dráhach v Bratislave, Topoľčiankach a v Senici sa uskutoční spolu 18 dostihových dní, z toho 15 na centrálnom hipodróme v Starom háji. V hre je ešte stále aj konanie devätnásteho mítingu v Šuranoch, ktorý by sa za predpokladu úspešných rokovaní so samosprávou a potenciálnymi

V utorok 17. januára sa smotánka dostihového sveta stretla v Londýne, v historickom Banqueting House, kde sa pod hlavičkou Medzinárodnej federácie dostihových autorít (IFHA) a hlavného partnera Longines uskutočnilo vyhlásenie „2022 Longines World Racing Awards“.

Portfólio plemenných žrebcov pôsobiacich v chove plnokrvníka na Slovensku síce nie je široké, môže sa však pochváliť solídnou kvalitou. Dôkazom je aj rebríček najúspešnejších otcov dostihových koní vo Švajčiarsku za rok 2022, na ktorého najvyššej priečke nachádzame plemenníka MASCARPONE (GER).

S hlbokým zármutkom sme prijali správu o úmrtí jedného z posledných predstaviteľov „starej“ topoľčianskej dostihovej a jazdeckej školy, pána Jozefa Haspru. Žiak legendárneho Emila Šulgana bol univerzálnym jazdcom, venoval sa dostihom, parkúru a všestrannosti. Práve v „military“ sa stal v roku 1966 majstrom Československa s belušom Svit (po Furioso XXVII), o rok neskôr s rovnakým koňom skončil druhý. Zúčastnil sa

Staršie články

Partneri Závodiska