TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

Posledný deň ovládli Laube a Kubovičová, celú sezónu Línek

Posledný deň ovládli Laube a Kubovičová, celú sezónu Línek

Krásne slnečné počasie sprevádzalo záverečný míting dostihovej sezóny 2021, v ktorej diváci počas sedemnástich dostihových dní na troch závodiskách videli 136 cvalových dostihov, tri klusácke zápolenia a desať dostihov poníkov.

Turfová derniéra ponúkla deviatku dostihov s vrcholom v podobe 11. Veľkej októbrovej ceny Plemenárskych služieb SR, š.p. (rovina I. kat., 3+, 2000 m, 6000 €) so sedmičkou koní na štartovej listine. Po škrte Nice Love sa na dvojkilometrovú trať vydala šestica koní a diktovania tempa sa čoskoro ujal víťaz klasického St. Leger BESTHON, v sedle s dž. Martinom Laubem. Ten, navnadený dvoma triumfami v priebehu popoludnia v sedlách Kubovičovej dvojročných zverencov Pasarei a Shamall Emmi, sa nebál zobrať zodpovednosť do svojich rúk a stupňovaním tempa nepustil až do cieľa pred seba žiadneho zo súperov. BESTHON zvíťazil iste o 1 1/2 dĺžky pred o dva roky starším harcovníkom RYONY-m a sériovým víťazom II. kategórie z tejto sezóny, slovenským odchovancom KAPTAIN JOE. Na vzdialenom štvrtom mieste finišoval držiteľ slovenskej „trojkoruny“ zo sezóny 2019 ARCTURUS, ktorý tesne zdolal na jeseň už predsa len unavenú LADY MAZIE a trojročného MACHINOS-a.

Víťazného BESTHON-a kúpil majiteľ stajne Vimar Pavel Vigaš na októbrovej dražbe ročiakov 2019 v Deauville za 12 000 € a vďaka jesenným triumfom v St. Leger a vo Veľkej októbrovej cene hnedák nielen že zárobkom už vyrovnal svoju obstarávaciu cenu, ale istotne si nájde aj množstvo sympatizantov v koncoročných anketách.

Kooperácia trénerky Zuzany Kubovičovej s Martinom Laubem priniesla obom tri víťazné zásahy a senickú školiteľku v celosezónnom účtovaní katapultovalo na druhú priečku šampionátu rovinových trénerov, keď sa ziskom zverencom prehupla cez hranicu 50 000 € a na poslednú chvíľu predstihla Luboša Urbánka. Víťazného Jaroslava Línka však už nemohol nik ohroziť, ani v trénerskom a ani v jazdeckom rebríčku. Po prvý raz v histórii slovenského turfu (a pri letmom pohľade na štatistiky aj toho európskeho) sa tak jeden muž stal súčasne šampiónom medzi trénermi a jazdcami.

Záverečný deň nepriniesol zmenu ani v prekážkovom odvetví. Šampiónom majiteľov po piaty raz stala stajňa MPL Racing a medzi trénermi bude Jaroslav Brečka dekorovaný už po šiesty krát. Jan Odložil v nedeľu nejazdil a tak neobhájil svoj minuloročný titul. Vďaka vyššiemu počtu druhých miest vo vedení zostal Lukáš Matuský, ktorý do boja nezasiahol kvôli zraneniu.

fotogaléria © Mária Horníková