TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

Víťazkou Westminster Oaks CLASSA

Víťazkou Westminster Oaks CLASSA

V nedeľu 12. septembra sa na petržalskom hipodróme uskutočnil trinásty dostihový deň sezóny 2021 na Slovensku. Na programe bolo osem rovinových zápolení s hlavným bodom v podobe štvrtej klasickej skúšky, 29. Slovenských Westminster Oaks (Listed, 3r kob., 2000 m, 20 000 €), vyhradeným pre trojročné kobyly.


Na štartových listinách nedeľných dostihov figurovalo dovedna 81 koní a v samotných Oaks sa stretlo jedenásť plnokrvných dám, bez vyloženej favoritky. Ani tipujúci pri totalizátore si nevedeli jednoznačne vybrať a tak s rovnakou kvótou 4,2:1 odskočili české zástupkyne DAKOTA (naposledy tretia v rakúskom Derby) a CLASSA (nezdolaná pri dvoch štartoch v III. kategórii). Nasledovala 4,7:1 najpreferovanejšia domáca zástupkyňa EMIRATE´S FLIGHT (druhá v Cene Whisky) a eventuálku pod 10 mali ešte BESIBERRI (tento rok najlepšie druhá vo Veľkej jarnej cene), SPARKLE SHOUT (strieborná v českých Oaks) a slovenská odchovankyňa BLUE BAY.

Početnú a kvalitatívnu prevahu využili české zástupkyne, ktoré ovládli priebeh dostihov a napokon aj ich samotný záver. Tempo nadiktovala SPARKLE SHOUT, ktorá viedla ešte na úrovni dištančného medzníka, neodolala však záveru CLASSY s dž. Janom Vernerom. Tá triumfovala iste o 1 3/4 dĺžky, druhé miesto na páske o hlavu uchmatla DAKOTA (dž. M. Hrouda).


Víťazný jazdecký „hattrick“ zaznamenal džokej Martin Laube, ktorý najprv bodoval s dvojročiakmi zo stajne Lokotrans: najprv v Cene Nikodéma (IV. kat, 1600 m) s KORVETTE (na druhom a treťom mieste Línkove zverenkyne MUSTELLA a BELLARY) a následne aj v Memoriáli Otta Suchovského (II. kat., 1600 m) na palube DARLING IN PINK (v tesnom závese slovenské SHAMAL EMMI a STRATOSFERIC). Tretí zásah pridal Laube s DR COLOKID od domáceho trénera Ladislava Kublihu v Hendikepe Zoriany (IV. kat., 2000 m).

Z dvoch triumfov sa tešil senický Štefan Budovič, ktorý najtesnejší dobeh popoludnia v Memoriáli MVDr. Tibora Staňa (II. kat., 1400 m) premenil na víťazstvo v sedle SHAWNEE´S TRIUMPHA a na záver programu pretlačil v cieľovej rovine Tomáša Lukáška a získal Hendikep Connora (V. kat., 1700 m) s REDEMPTION SONGOM.

Galéria ©Zenon Kisza