TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

Víkend v Baden Badene

Víkend v Baden Badene

Početná slovenská ekipa vycestovala uplynulý víkend do nemeckého Baden Badenu, resp. blízkeho Iffezheimu (na nemecko-francúzskych hraniciach, 800 kilometrov od Bratislavy) na Sales&Racing Festival 2021. Posledná z trojice tohtoročných dražieb spoločnosti BBAG (piatok, sobota) spojená s dostihovým mítingom (piatok, nedeľa) je tradičnou destináciou trénerov a majiteľov so strednej Európy.


Slovenské tímy sa tento raz posilnili kvartetom ročiakov v cenovo priaznivých hladinách a najveselší návrat domov istotne absovovali manželia Mihalíkovci, ktorí si okrem nového prírastku do rodinnej stajne odvážajú z Nemecka aj víťazstvo a druhé miesto z nedeľných dostihov.

Ako prvý na aukcii nakupoval tréner Marián Štangel, ktorý pre stajňu EPM Petrus angažoval za 4500 € ročnú kobylku Luchadora po plemenníkovi Red Jazz (tento rok jeho syn Rabbit Red Jazz vyhral Slovenské derby). Následne Marcel Mihalík za 2000 € získal žrebca Panamero z premiérového ročníka trojnásobného grupového víťaza Jimmy Two Times z kobyly Prima Directa, ktorá dokázala na dráhe vyhrať až 6 dostihov. Roman Heleši si vyhliadol hnedku Saltina po trojnásobnom Gr. 1 víťazovi Earl of Tinsdal z kobyly Saldinska, ktorá je príslušníčkou mimoriadne úspešnej „S“ rodiny. Zaplatil za ňu 3000 €. Štvrtou posilou pre slovenský turf je hnedák Paolo Cinella, syn debutujúceho plemenníka Guignol (trojnásobný vytrvalecký Gr. 1 víťaz) a v Anglicku umiestnenej Park Melody, ktorý za 5500 € rozšíri portfólio stajne Kovometal.


Nedeľné dostihy na závodisku Iffezheim ponúkli až desiatku zápolení s dvoma testami kategórie Gr. 3 (nemeckú „zimnú kráľovnú“ vyhral aj slovenským turfmanom veľmi dobre známy Bauyrzhan Murzabayev s kobylou Lizaid – pre rodáka z Kazachstanu to bolo trináste grupové víťazstvo v kariére). Maximálna spokojnosť zavládla aj v stajni Mihalík Racing, keď v úvode popoludnia WIRRWARR vybojoval pod Jozefom Bojkom cenné druhé miesto v trojkovom hendikepe na 1600 metrov (zarobil 1600 €) a v záverečných dostihoch (hendikep Ausgleich IV na 1000 m) o nos zvíťazila slovenská odchovankyňa NATTY´S STAR (plemenník Move Your Vision tak už má víťaza aj na nemeckých dráhach) a rozšírila konto rodinnej stajne o 3500 €. Štvorročnú hnedku navigoval exotický japonský jazdec Shuichi Terachi.

BBAG Sales&Racing Festival 2021

Lot č. 129 – Luchadora

Foto BBAG

BBAG Sales&Racing Festival 2021

Lot č. 217 – Paolo Cinella

Foto BBAG

Pri mapovaní slovenských nákupov nesmieme zabudnúť na ostrovné dražby. Írska Goffs Sportsman Sale (30.9. – 1.10.) priniesla dve akvizície Pavla Strniska, ktorý angažoval žrebca a kobylku, oba po 10 000 €. Hnedák s kat. č. 732 je synom duálneho derby-víťaza (Anglicko + Írsko) Harzanda (jeho syn Hazarder vyhral tento rok české derby) z neštartovavšej Washington Belle, ktorej babkou je výnimočná Bordighera. Kobylka s kat. č. 746 je dcérou špičkového míliara Belardo (má na dráhe prvých trojročiakov, v žrebčíne šejka Mohammeda pripúšťa za 10 000 €) a 4-násobnej víťazky Abeja.


Aj z najväčšiej európskej dražby ročiakov – October Yearling Sale spoločnosti Tattersalls v Newmarkete (rozdelená do štyroch častí Book 1 až 4 v dňoch 5. – 16. októbra) putujú na Slovensko dva ročiaky. Bloodstock agent Tomáš Janda v rámci Book 3 vydražil lot č. 1727 hnedáka po Intello (okrem desiatich grupových víťazov je aj otcom premianta Slovenského St. Leger Besthona) z úspešnej matky Nur Jahan. Nákupná cena 9500 gvnejí. Skvelým rodokmeňom a impozantným exteriérom zaujala belka s kat č. 1828 po Nathaniel (za všetkých potomkov stačí spomenúť výnimočnú Enable) z Gr. 3 víťazky Victoria Regina za 8000 Gns.

Tattersalls October Yearling Sale – Book 3

Lot č. 1727

Foto: Tattersalls

Tattersalls October Yearling Sale – Book 3

Lot č. 1828

Foto: Tattersalls