TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

V Senici bodovali Záhoráci

V Senici bodovali Záhoráci

Tradičný augustový míting v Senici, ktorý sa vlani nemohol uskutočniť kvôli covid-pandémii, sa niesol v dožinkovom duchu a uvoľnenej, príjemnej atmosfére. Na programe bola šestica zápolení aj s obľúbenou senickou steeplechase, prestávky vyplnila dychová hudba Búranka a dostihy poníkov. Všetky víťazstvá ostali „doma“, teda na Záhorí, ktoré je baštou slovenského turfu.


Hlavné rovinové zápolenie dňa, Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja (rovina III. kat., 1750 m, 2800 €), zásluhou SHAWNEE´S TRIUMPHA s džokejom Štefanom Budovičom, získalo hostiteľské PD Senica. Míting osobnou návštevou poctil predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, ktorý víťaznému tímu odovzdal čestné ceny.

Divácky atraktívna steeplechase Cena Alchem spol. s r.o., Senica (3700 m, 2400 €) sa stala korisťou spoľahlivej MENY BAY, ktorú odjazdil najlepší slovenský prekážkový džokej a víťaz Veľkej pardubickej Lukáš Matuský. Kobylu na Javorci neďaleko Sobotišťa trénuje ďalší víťaz Veľkej pardubickej (v r. 1992 s Quirinusom) Jaroslav Brečka.

Ani zvyšní štyria víťazi nemuseli cestovať ďaleko. Dva razy sa tešil tréner a jazdec v jednej osobe Jaroslav Línek, zásluhou svojich zverencov TRUE CHAMP v Cene Sano s.r.o., Bratislava, AGRO 2000 s.r.o., Třebíč (IV. kat., 2300 m) a GRACIELLA v Cene Agroma-Servis s.r.o., Senec, Interagros a.s., Trnava (V. kat., 1750 m). Na rovnakom „dvore“ ako Línek v Lakšárskej Novej Vsi pripravuje kone pre stajňu Strnisko aj Jozef Lehocký, ktorého zverenec FADIM zvíťazil v Cene Anja s.r.o., Bratislava a Schaumann Slovensko spol. s r.o. (III. kat., 1000 m). Druhé víťazstvo domácej trénerky Zuzany Kubovičovej získal ZIGGY READY zo Stajne Vimar v Cene Prillinger s.r.o., Ivanka pri Dunaji a Anja Agrotechnik s.r.o., Jaslovské Bohunice (IV. kat., 3000 m).


Po dvoch bratislavských mítingoch (počas Turf-gala a Derby) sa aj na dráhe v Senici predstavili deti v sedlách poníkov a predviedli parádne výkony. V oddelení poníkov do 135 cm zvíťazila 13-ročná Alina Schmidt z Rakúska na poníkovi FIN, pred Ninou Viglašovou (11 r.) na WINNY a Viktóriou Oršuliakovou (10 r.) s PEPI.

V rozbehu poníkov s výškou nad 135 cm dominovala Nikola Miklová (16 r.) na poníkovi SHERON pred Jasmínou Bírovou (17 r.) na LOLE a Ester Kučíkovou (14 r.) s DANIETTOU. Svoju premiéru na dostihoch poníkov absolvoval aj 4-ročný (!) Igor Nevizanský, ktorý zožal veľký aplauz publika.

fotogaléria © Mária Horníková