TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

Slovenský Kaiserwalzer vyhral kvalifikáciu na Veľkú pardubickú!

Slovenský Kaiserwalzer vyhral kvalifikáciu na Veľkú pardubickú!

V sobotu 4. septembra sa v Pardubiciach konala posledná zo štyroch kvalifikácií na októbrový vrchol prekážkovej sezóny – 131. Veľkú pardubickú so Slavia pojišťovou. Na štart sa postavila len šestica koní, z nich po dvojici zverencov nasedlali tréneri Josef Váňa a Jaroslav Brečka. Šéf centrály Quirinus Farm na Javorci neďaleko Sobotišťa „Čiko“ Brečka poslal do dostihov 10-ročného beluša STAR zo stajne MPL Racing a o dva roky mladšieho KAISERWALZERa vo farbách DS Millennium. Favoritom bol Váňov víťaz Velkej pardubickej z roku 2019 THEOPHILOS v sedle s dž. Josefom Bartošom. Ten sa ale napokon musel skolniť pred finišom KAISERWALZERA, ktorý triumfoval iste o dve dĺžky a okrem cenného víťazstva si z Pardubíc odnáša aj prémiu 100 000 Kč. V sedle Kaiserwalzera bol najlepší slovenský prekážkový džokej Lukáš Matuský. Druhý Brečkov zverenec STAR finišoval pod dž. Pavlom Složilom ml. na štvrtom mieste.

Do Veľkej pardubickej, ktorá sa koná 10. októbra a pobeží sa o celkovú dotáciu 3 milióny českých korún, je aktuálne kvalifikovaných 30 koní, vrátane minuloročného víťaza Hegnusa (ten mal ako premiant predošlej edícii účasť istú), ako aj pätice koní zo slovenských stajní. Najstarším z nich je 13-ročný veterán VANDUAL od trénera Mariána Štangela, ktorý vlani finišoval na fantastickom treťom mieste. Jaroslav Brečka môže potenciálne do Veľkej prihlásiť trojicu svojich zverencov: okrem KAISERWALZERA a STARA splnil kvalifikačné kritériá aj RUI FALEIRO šiestym miestom v tretej, augustovej kvalifikácii. Piatym Slovákom na štarte „Veľkej“ môže byť zverenec Jána Cagáňa PARIS EIFFEL, ktorý klasifikovane dokončil hneď prvú, májovú kvalifikáciu.

Uzávierka prihlášok na 131. ročník Veľkej pardubickej je vo štvrtok 23. septembra. Jej účastníci budú premiérovo prekonávať aj upravenú Taxisovu priekopu, ktorá bola v priebehu augusta sčasti zasypaná, aby sa tak eliminovala doskoková hrana, na ktorú vlani nešťastne doplatil Váňov zverenec SOTTOVENTO. Rozmery samotného živého plota, ako aj 5-metrová šírka priekopy ostali nezmenené.

fotogaléria © Bohumil Křižan

úprava Taxisu