TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

V Slovenských Oaks bodovala Barthesa

V Slovenských Oaks bodovala Barthesa

Druhá septembrová nedeľa na bratislavskom Závodisku patrila významnému dostihovému mítingu, ktorého spoločenský rozmer podčiarkla osobná prítomnosť ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského, poslancov NR SR Jarmily Halgašovej a Jaromíra Šíbla, predsedu trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča či starostu Petržalky Jána Hrčku. Hlavnými bodmi nabitého športového programu boli 28. Slovenské Oaks spoločnosti MPL a 45. Veľká starohájska steeplechase spoločnosti K-K Metal.
V aktuálnej sezóne je všetko tak trochu inak. Organizátori aj priami aktéri si už ale zvykli na improvizáciu a tak netradičný piatkový termín dostihov nikoho príliš neprekvapil. Cestu na hipodróm si v ideálnom počasí našli aj diváci v rámci dovoleného limitu 500 účastníkov a na ideálne pripravenej dráhe sa predstavilo v deviatich dostihoch 82 koní. Z troch vrcholov mítingu boli chronologicky najskôr na programe 38. Prútenky šampiónov spoločnosti K-K Metal. Prútenkárske zápolenie na 3600 metrov ovládla česká kobyla RAVIELLA s top-džokejom Jaroslavom Myškom.
Prekážkoví špecialisti sa do akcie dostali aj v 45. Veľkej starohájskej steeplechase spoločnosti K-K Metal (4500 m) a v sedlách deviatky koní sa predstavili okrem Jaroslava Myšku aj ďalší špičkoví českí jazdci ako Jan Faltejsek, Jan Odložil či Marcel Novák. Z víťazstva sa však tešil mladý univerzál Daniel Vyhnálek so zverencom Jaroslava Brečku STAR-om. Slovenské kone totálne ovládli výsledkovú „tabuľu“, keď sa za Starom zoradili zverenci Mariána Štangela Rubychop a Summer Hill. Štvrté a piate miesto zasa obsadili kone z Brečkovej opatery Kaiserwalzer a Rui Faleiro.
Na záver programu sa predstavili 3-ročné kobyly v 28. Slovenských Oaks spoločnosti MPL (rovina Listed, 2000 m). Druhá klasika pre plnokrvné dámy, štyri týždne po Jarnej cene kobýl, prilákala deviatku účastníčiek. Do pozície favoritky sa dostala česká Barthesa, v sedle s českým, slovenským a španielskym jazdeckým šampiónom Václavom Janáčkom. Slovenské kvarteto Queen Opera, Heroina, Agata Christie a Medelin sa mali podľa tipujúcich popasovať o ďalšie dotované priečky. Papierové prognózy sa napokon do bodky naplnili, keď BARTHESA
triumfovala veľmi ľahko o 5 dĺžok pred zverenkyňou Jozefa Chodúra Agatou Christie a Línkovou Medelin.