TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

V Topoľčiankach hetrik Línkovcov

V Topoľčiankach hetrik Línkovcov

V stredu 1. septembra sa na dostihovej dráhe v Topoľčiankach v rámci osláv 100. výročia založenia Národného žrebčína uskutočnil dostihový deň, na ktorý sa prišla pozrieť aj bohatá divácka kulisa. Veľkú topoľčiansku steeplechase pre 5 ročné a staršie kone na dištancií 4100 m s dotáciou 4000 €, si na Moravu odváža KERABUSH zo stajne DS Jalubí Škrášková, ktorý pod Adamom Čmielom po boji o 3/4 dĺžky zdolal FORT RYANA s dž. Lukášom Matuským. Hlavné rovinové zápolenie dňa, Memoriál Jozefa Čajdu (II. kat., 1700 m, 3800 €), sa stalo korisťou 5-ročného KAPTAIN JOE v sedle s dž. Jánom Havlíkom. Pre stajňu 7 Horse ho v Bratislave pripravuje Marián Štangel. Tri zo zvyšných štyroch rovinových zápolení vyhrali kone v opatere Jaroslava Línka, ktorý sa vďaka tomuto hattricku dostal priebežne na čelo trénerského šampionátu. Dva razy bodoval aj ako jazdec svojich zverencov: s KIMCHI v Memoriáli Františka Hrúzika (V. kat., 2400 m) a v sedle TRUE CHAMPA v Memoriáli Milana Alakšu (IV. kat., 1700 m). Do tretice v Memoriáli prof. Ing. Vladimíra Hučka (III. kat., 2200 m) sa na Línkovom DOREMI LAFU presadil džokej Ján Havlík.


Domáci tréner Samuel Sokol, ktorý okrem toho že je ako vedúci chovu Národného žrebčína zodpovedný za štyri stovky koní, sa rozhodujúcou mierou podieľa na precíznej organizácii a príprave dostihovej dráhy na každý dostihový deň v Topoľčiankach, za čo mu patrí obrovská vďaka celej dostihovej komunity. Do dostihov poslal deviatku svojich zverencov a po troch druhých miestach zaslúžené víťazstvo konečne prišlo v záverečných dostihoch dňa, Memoriáli Jozefa Vargu (V. kat., 1600 m). Po dramatickom súboji o nos (na cieľovej fotografii je vidieť že naozaj rozhodovali milimetre) triumfovala ryška FERARA s jazdkyňou Michaelou Musialovou, odetou do tradičných žlto-bielych farieb Národného žrebčína Topoľčianky.


Aj druhé prekážkové zápolenie, Cena spoločnosti DANFOSS, spol. s r.o. (prútené prekážky na 3400 m o 3000 €) malo víťaza spoza rieky Moravy. Suverénne triumfoval HARAKAN s dž. Janom Odložilom. Druhý finišoval MEDICI s dž. Lukášom Matuským. Lukáš zažil naozaj netradičné popoludnie, keď sa predstavil v štyroch rôznych disciplínach a hneď jeho prvé vystúpenie, a to netradične v klusáckej sulke, premenil na víťazstvo! Pravidelná klusácka prevádzka na Slovensku, žiaľ, skončila v roku 2012 a jej tradičnou súčasťou bol aj topoľčiansky hipodróm. Klusáky sa tak pod Tríbeč vrátili po deviatich rokoch a v päťčlennom štartovom poli Memoriálu Ondreja Nagya zvíťazil 8-ročný CHESTER, vedený práve Lukášom Matuským, víťazom minuloročnej Veľkej pardubickej steeplechase, ktorý osvedčil svoju obrovskú dostihovú univerzálnosť. V rámci popoludnia okrem spomínaných druhých miest v prútenkách a v steeplechase zaznamenal ešte šieste miesto v rovinových dostihoch.


Pestrú ponuku dostihového menu podčiarkli aj dostihy poníkov, ktoré si medzi obecenstvom získali veľkú popularitu. Rovnako ako v Senici obrovský potlesk publika zožal 4-ročný Igorko Nevizanský pri jeho sólovej jazde v sedle shetlandského poníka BENJAMÍNA. Následne trojica poníkov s výškou do 135 centimetrov predviedla v prvom oddelení Ceny VETIS (340 m) strhujúci súboj o víťazstvo, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani profi jazdci. Veľkú radosť z víťazstva mala 11-ročná Nina Viglašová v sedle WINNY, druhý precválal cieľom VÍCHOR s Linou Ballovou (14 r.) a tretia PEPI s Viktóriou Oršuliakovou (10 r.). Dvojnásobnú vzdialenosť (teda cca 700 m) museli prekonať poníky vyššie ako 135 cm v druhom oddelení Ceny VETIS. Najlepší štart mala belka FLIKA s Jesikou Kissovou (12 r.), v cieľovej rovine sa ale pred ňu dostal víťazný SHERON s Klárou Briškovou (14 r.) a v závere aj KASSIM s Tomášom Romanom (14 r.)

fotogaléria © Mária Horníková