TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

Na Turf-gala dva razy slovenská hymna

Na Turf-gala dva razy slovenská hymna

Dostihové menu tej najvyššej kvality ponúkol 42. ročník mítingu Turf-gala a na svoje si prišli skutočne aj tí najväčší fajnšmekri. V nedeľu 6. júna sa do Starého hája zišla plejáda špičkových koní, skutočne to najlepšie z tréningových centrál na Slovensku, z Českej republiky, Maďarska, Rakúska a z Poľska. V piatich medzinárodných dostihoch najvyššej kategórie, kde sa rozdeľovalo na dotáciách spolu 78 000 € (plus v hre bolo ešte 36 000 € majiteľských a chovateľských prémií) sa na štart postavilo 61 koní.

Najväčšiu radosť slovenským farbám v hlavných dostihoch mítingu, 37. Veľkej cene Slovenska spoločnosti LOKO TRANS s.r.o. (Gd-3, 2400 m, 26 000 €) pripravil v infarktovom závere úradujúci držiteľ titulu „Kôň roka“ OPASAN (IRE) zo stajne BORMANN. Zverenec trénera Jozefa Chodúra pod džokejom Radkom Koplíkom na cieľovej páske o nos zdolal najlepšieho poľského vytrvalca NIGHT TORNADO (GB).

V šprintérom vyhradenej 37. Cene Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (Listed, 1200 m, 17 000 €) všetkých nadchol raketovou koncovkou z hĺbky poľa finišujúci český JIR SUN (GB) zo stajne Lokotrans, ktorý pokoril dvojicu maďarských kobýl SIMPLY THE BEST (HUN) a VAIN HOPE (IRE). Veľmi cenné štvrté miesto získala domáca DATTHIREY (GB) zo stajne EKOLS Skalica.

Česká hymna hrala aj po 36. Starohájskom kritérium spoločnosti LOKO TRANS s.r.o. (I. kat., 2000 m, 10 000 €), ktoré je tradičnou predskúškou júlového Slovenského derby. Hlavná pozornosť sa sústredila na suverénnych víťazov jarných klasík PETARDU (IRE) a SYRENKU (FR), no všetkým napokon rybník vypálil REX OF THUNDER (GB) z moravskej Stáje Březová.

Poľský „Kôň roka 2020“ TIMEMASTER (FR) triumfoval v kvalitou nabitej 37. Cene Scottish Rifla spoločnosti LOKO TRANS s.r.o. (Listed, 1800 m, 15 000 €), keď nedal šancu najlepšej českej strednotratiarke ZARIYANNKE (IRE) a ďalším jedenástim súperom. Obrovským prekvapením na úkor favoritiek a na radosť domácich fanúšikov sa skončila 28. Cena Arvy spoločnosti LOKO TRANS s.r.o.(I. kat., 1800 m, 10 000 €), v ktorej triumfovala ELSA (FR) zo stajn KT OBAL. V sedle zverenkyne Zuzany Kubovičovej finiš dokonale načasoval Radek Koplík a zdolal favorizovanú DEVOIR RIEN (FR). Tretím miestom potešila slovenská MEGGY (IRE) zo stajne Strnisko.

Milým spestrením sviatočného mítingu boli aj dostihy poníkov s deťmi v sedle. V prvom oddelení sa predstavili poníky s výškou do 130 cm a zvíťazila v nich 11-ročná Sophy Bodláková na 3-ročnom hnedákovi Šaman. Druhé zápolenie patrilo poníkom nad 130 cm a v napínavom dobehu triumfovala 14-ročná Anna Lebdušková na kobylke Flika. Dostihy poníkov podporilo hlavné mesto SR Bratislava z prostriedkov grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania v hlavnom meste.

Dostihový deň vysielala v priamom prenose RTVS a nájdete ho v ARCHÍVE.

fotogaléria © Zenon Kisza