TELEFÓN: +421 2/624 11 504

E-MAIL:    info@zavodisko.sk

ADRESAStarohájska 29, 852 69 Bratislava, Slovenská republika

OTVORENÉ: Pon-Pia: 08 am-15:30 pm

Sledujte nás...
Image Alt

“Dostihová 5-minútovka” majiteľa dostihových koní Petra Petrusa

“Dostihová 5-minútovka” majiteľa dostihových koní Petra Petrusa

Do dostihovej ,,5-minútovky” sme oslovili známu reportérsku tvár z televízie JOJ, bývalého hovorcu prezidenta Andreja Kisku a majiteľa koní, ktorý podľahol čaru dostihového sveta, Petra Petrusa.

Čo Vás priviedlo k dostihovému športu?

V okolí môjho rodného Poltára dostihové kone neboli, takže som ich zblízka uvidel až na vysokej škole v Bratislave. Pravidelného návštevníka zo mňa urobil až kolega z TASR Juraj Gressner. Bol to fundovaný žurnalista, nadšený propagátor turfu a je správne, že Závodisko mu každý rok venuje memoriál.

Čo na dostihoch najviac milujete?

Svoje angažovanie sa v dostihovej prevádzke vnímam ako zábavu a vzdelávanie sa. Stále sa s manželkou považujeme za nadšencov, ktorí zbierajú vedomosti od profíkov. Samozrejme, sme vo vytržení, keď naše kone vyhrajú, vtedy sa na tribúne aj objímame. Na pôvodného trénera Pavla Kalaša, či teraz na Jozefa Chodúra sme nikdy nevytvárali tlak. Sme malá rodinná stajňa, poznáme svoje limity, chceme najmä pohodičku. A je fajn, že ku koňom rád chodí aj náš malý syn.

Najobľúbenejšie závodisko a prečo?

Nie som žiadny svetobežník, takže Petržalka. Snáď niekedy zažijem aj atmosféru na nejakom slávnom hipodróme v Anglicku.

Rovinové dostihy alebo prekážkové dostihy a prečo?

Roviny. Práve tam sa totiž naplno prejavuje podstata anglických plnokrvníkov – rýchlosť. Rád sa však pozerám aj na schopnosti prekážkarov.

Kto je vaším športovým vzorom a prečo?

Moja manželka Edita – ľadová hokejistka. Za Slovensko odohrala rekordných 175 zápasov, bola na 9 svetových šampionátoch, na olympiáde a je majsterkou sveta v hokejbale. Dokázala sa vypracovať zo skromných podmienok a obdivoval som, ako zvládala hrať hokej na patričnej úrovni popri škole, či práci.

Ako vyzerá Váš obyčajný deň?

V obyčajný pracovný deň som reportérom TV JOJ, je to zaujímavé povolanie, ktoré ma stále baví. Dúfam, že aj divákov. V obyčajný nepracovný deň najradšej čítam (ak ma práve dieťa nezapája do nejakej hry). Áno, aj Dicka Francisa.

Obľúbený nápoj, obľúbené jedlo?

So ženou máme radi Taliansko, svadbu sme mali v Ríme. A obľubujeme aj ich vína, cestoviny a iné pochúťky.

Obľúbený film, obľúbená hudobná skupina?

V TV ma baví inteligentný humor, či už sú to Lasica so Satinským, Cimrmanovci, Woody Allen, alebo Monty Python. V hudbe si vyberám podľa nálady – Bach, Hegerová, Queen, U2, ABBA, Rottrová, či F. K. Veselý.

Letná dovolenka alebo zimná dovolenka a prečo?

Asi najskôr jarná, prípadne jesenná.

Váš dostihový/životný sen?

Ak by som zrazu získal veľa, naozaj veľa peňazí, použil by som ich na vybudovanie útulného dostihového strediska. Pokúsil by som sa prilákať oddaných turfmanov – majiteľov, trénerov, jazdcov, ošetrovateľov, s ktorými by sme to dlhodobo, zmysluplne rozvíjali. Viem, znie to dosť uletene a nereálne, avšak v snívaní sa predsa nemusíme obmedzovať 😉