Na dostihovej dráhe vyrástol unikátny svetelný park

Na dostihovej dráhe vyrástol unikátny svetelný park

Na dostihovej dráhe v Petržalke sa 16. novembra otvára prvý svetelný park na Slovensku! Svetelná expozícia ponúkne návštevníkom viac ako 45 svetelných inštalácií, ktoré rozžiari vyše 400-tisíc LED diód. Nemôže chýbať vyše dva metre vysoký kôň, interaktívne svetelné fotorámy, svetelný tunel, 8-metrový vianočný stromček a exkluzívna imitácia Bratislavského hradu z 13 680 žiaroviek. Výstava Svetlá rozprávajú, ktorá nesie v sebe posolstvo „svetlom proti tme“, je dielom spoločnosti Decoled a je pre verejnosť otvorená od 16. novembra do 10. januára 2024, každý deň v čase od 16.00 do 21.00 hod. Vstupenky je možné zakúpiť online alebo priamo na mieste.

Výstava šetrná k planéte

Spoločnosť Decoled dbá na životné prostredie a je si vedomá panujúcej ekologickej krízy, preto pristupuje k výrobe svetelného parku obzvlášť citlivo. Vďaka šetrným LED diódam je výstava energeticky úsporná. „Celý svetelný park so státisícmi LED diód má spotrebu len 7,5 kWh. Pre ilustráciu, hodina prevádzky svetelnej expozície sa rovná hodine prevádzky troch bežných rýchlovarných kanvíc, ktoré v domácnosti bežne používame. Výstava Svetlá rozprávajú je priamou ukážkou toho, že aj pri realizácii takéhoto rozsiahleho projektu sa dá do značnej miery správať ekologicky. Naša spoločnosť tento rok investovala aj do unikátnej technológie 3D tlačiarne, v ktorej sa využíva výhradne recyklovaný plast. Vďaka tejto technológii dokážeme vyrábať konštrukciu pre naše svetelné exponáty v ekologickom duchu,“ vysvetľuje Eva Poláčková, majiteľka spoločnosti Decoled.

Svetelný park je pre verejnosť otvorený od 16. novembra do 10. januára 2024, každý deň v čase 16.00-21.00 hod. Vstupenky je možné zakúpiť na mieste alebo online – za výhodnejšiu cenu.